Telefon

+420 775 620 402

Otevírací doba

dle objednávek

Tipy na každý den a zajímavosti ve stravování

Vyladit své tělo a obnovit zdraví se naučíte na kurzech Sebeléčení, Bioinformačních technologií a v Bylinkové škole.

Jak pomoct sami sobě – inspiraci najdete na stránkách:

Účinky medové vody

 • pomáhá srovnat zažívací procesy a rozhýbat lenivé střevo
 • pomáhá omlazení střevního mikrobiomu
 • čistí zažívání od parazitů a brání jejich množení
 • posiluje imunitní systém – zvyšují se vlastnosti antivirové, antibakteriální a antimykotické
 • čistí plíce od hlenu, dochází k čištění buněk celého organismu
 • pomáhá preventivně proti nepříjemné noční potřebě na toaletu – medová voda ulehčuje přepracovaným ledvinám

Jak medovou vodu konzumovat? Jako prevence je vhodné dopřát si vodu každý den ráno na lačný žaludek. Voda se rychle dostává do střev a poté se dostává snadno do krve. Můžete vodu konzumovat i na večer – nemusíte se obávat potřeby noční toalety, neboť medová voda uklidňuje ledviny.

Příprava medové vody – do sklenice vlažné vody dejte čajovou lžičku medu. Získáte medový roztok, který má podobné složení jako krevní plasma. Důležité je vždy připravit čerstvou medovou vodu. Lze ji využívat také zevně na vlasy a pokožku, které přinese větší jemnost a lesk.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Stejně důležitý je pro optimální funkci celého těla pravidelný pohyb. Naše páteř nejlépe regeneruje při správné chůzi. Pro její nácvik doporučuji SM systém podle MUDr. Smíška. Toto cvičení je v nabídce Světa Fit Zone v Olomouci. Posílením svalů celého trupu zlepšíte dynamiku páteře také sestavou cviků podle paní Mojžíšové, např. na www.cviceni-mojzisova.cz , kterou můžete cvičit doma. Sérii jednoduchých pohybů v pomalém tempu nabízí Feldenkraisova metoda, při které jde o příjemný prožitek při cvičení a o kvalitu pohybu. Semináře s Helenou Gogelovou v Olomouci probíhají v Centru Vitality, kde jsou v nabídce další možnosti pro hledání klidu v pohybu.

Kdo má rád dynamické cvičení, může zkusit VŘETENO – je to výborný cvik pro posílení páteře od hlubokých meziobratlových svalů.

„Poznání sebe samé je osvobozující“ – metoda Octo Codes fashion terapeutky Táni Havlíčkové je nejen o oblékání – prezentaci všech 8 stylů můžete shlédnout na youtube – 3 části Konference Táni Havlíčkové, Lucerna 17.6.2017. Také s Radkou Vaverkovou, žákyní paní Táni, poznáte, že „Oblečení sluší, když ladí s tvou duší“ na www.radule.cz

V knize „Jídlo pro duši“ Táňa Havlíčková nabízí pohled na stravování podle nové metody Octo-Gram.

V knize „Co jednomu prospívá, druhému škodí“ autorky Dr. Karin Stalzer a Christina Szalai představují koncept stravování podle 5 typů látkové výměny, tzv. metabolismu.

Jejich doporučení vhodného vzájemného % poměru základních živin v jídelníčku, tj. sacharidy + bílkoviny + tuky

 • typ sympatikus 60% + 25% + 15%
 • typ parasympatikus 30% + 45% + 25% * rozdíl od glykotypu se stejným poměrem živin je v druhu sacharidů – pro parasympatický typ platí doporučení nejíst jednoduché cukry, ani ovoce i ovocné a zeleninové šťávy pro vyšší obsah draslíku, který „posiluje“ parasympatikus, a tak se zvýší únava
 • glykotyp 30% + 45% + 25%
 • betatyp 50% + 40% + 10%
 • rovnoměrný typ 50% + 30% + 20%