Telefon

+420 775 620 402

Otevírací doba

dle objednávek

PENTAGRAM – ENERGETICKÝ CYKLUS ŽIVOTA – KRUH ZDRAVÍ

Podstatou je obnovit celý svůj organismus. Při procesu regenerace může dojít k projevení dřívějších potíží, případně k reakcím. Tyto projevy znamenají, že se tělo čistí a že začal proces regenerace směrem k harmonii a dosažení stavu zdraví. V každé fázi obnovy pomáhá plně si uvědomit své pocity s představou, že už jsme zdraví.

JARNÍ OČISTA

Jarní očistu začínáme nejlépe v období od poloviny února do poloviny května. Pro jaro je charakteristický zrod, obnova, střídmost, nejvíce jsou aktivní játra. Játra mají vliv na svaly, šlachy a oči. Špatně fungující játra negativně ovlivňují funkci srdce.

Očistná kúra podpoří činnost jater, zlepší trávení a vyprazdňování, očista střev celkově detoxikuje, podporuje střevní mikrobiom, uvolňuje křeče a působí proti nadýmání, aktivuje se lymfatický systém.

LETNÍ HARMONIZACE

Po jarní očistě nastává vhodné období pro pokračování celkové obnovy organismu.

V polovině května začíná biologické léto – energie tepla pak přechází do horka. Pro toto období je typický dynamický růst, aktivita, krása a síla, nejvíce je aktivní srdce, cévní a nervový systém. Důležitá je mineralizace – doplnění minerálních látek a vitamínů podpoří správnou výživu a zdraví každé buňky v těle a vyrovnání celého endokrinního systému. Tímto provádíme prevenci mnoha zdravotních problémů a chronických nebo vážných nemocí ve vyšším věku – osteoporóza, artróza, diabetes.

Zdravé srdce má dobrý vliv na slinivku, ta zase ovlivňuje funkci plic, takže péčí o tyto orgány podporujeme zdravé a silné plíce, což oceníme na podzim, kdy jsou plíce nejvíce zatěžované.

Vhodné produkty a jejich působení: Gerocel kapsle – bioenzym, podporuje trávení a při zácpě zlepšuje vyprazdňování, obsahuje více než 60 minerálů v chelátované formě, podporuje dlouhověkost, zpomaluje stárnutí, ochraňuje buňky, podporuje funkci srdce

Diocel Biominerál – obsahuje řadu koloidních minerálů důležitých pro regeneraci buněk a udržení rovnováhy vnitřního prostředí

POZDNÍ LÉTO – PŘÍPRAVA NA PODZIM – PODZIMNÍ OČISTA

Od poloviny srpna nastává období pro očistu našeho organismu – pozdní léto – nejvíce je aktivní slezina, slinivka, žaludek a s nimi trávící soustava. Na podzim jsou nejvíce aktivní plíce a tlusté střevo. Tlusté střevo ovlivňuje imunitní systém a naše plíce. Zdravé a silné plíce podporují správnou funkci ledvin.

Můžete si vyhodnotit, jak vaše střeva fungují: počet stolic je individuální a je dán naší konstitucí – může být 2 až 3 krát denně, nebo i 1x za 2 dny. Vyprazdňování má být bez přílišného úsilí, barva stolice je nejlépe zlatohnědá, má být pevné konzistence, někdy také plavající ve vodě toalety. Na střevní stěně se vytváří ochranný film – pokud je stolice lepkavá, je velká spotřeba toaletního papíru na očistění po vykonání stolice. Silný zápach ukazuje na nedostatečnou funkci a zanesení střev.

Projevy jako únava, smutek, melancholie, sebepodceňování, nervozita, deprese, pláč, při rozrušení kašel, neschopnost se něčeho vzdát a něco přijmout jsou další signály organismu, které svědčí o nerovnováze plic a tlustého střeva a je vhodná detoxikace. Nejlépe je detoxikaci zahájit sérií očistných výplachů tlustého střeva.

Ajurvédská medicína úspěšně léčí depresivní stavy výplachy střeva bez použití chemických léků – antidepresiv. Korejská medicína používá moxování základních energetických bodů a provádí harmonizaci AKABANE tepelným testem.

Při prevenci nemocí z nachlazení nám pomůže pravidelné prohřívání základních energetických bodů 1x týdně. V období zvýšeného výskytu viróz a chřipek, při únavě, pocitu chladu a při nachlazení body prohříváme několik dní po sobě, klidně i dlouhodobě.

ZIMNÍ HARMONIZACE

Od poloviny listopadu přichází zimní období, kdy jsou nejvíce zatížené močové cesty a ledviny. Ledviny jsou zodpovědné za stav kostní dřeně, kostí, zubů a vlasů, mají vliv na sluch a reprodukční schopnost. Zdravé a silné ledviny jsou základem naší vitality a podporují správnou funkci jater.

Projevy energetické nerovnováhy ledvin a s nimi celého močopohlavního systému jsou opakované angíny, záněty v hrdle a vedlejších nosních dutin, astma, poruchy sluchu, pocity hlubokého chladu až do kostí, poruchy menstruace, potíže s prostatou, časté močení, chronická únava s potřebou často odpočívat, bolesti v bedrech a dolních končetinách doprovázené i otoky, osteoporóza, kazivost zubů.

Poruchy projevující se v průběhu dráhy močového měchýře jsou: bolesti hlavy, šíje, zad a ztuhlost páteře, předčasné vypadávání vlasů, slzení, výtok řídkých hlenů nebo krve z nosu, vznik hemoroidů, inkontinence nebo naopak zadržování moče.

Z pocitů je to neklid, ustrašenost, úzkostlivost, obavy, strach, fóbie, netrpělivost a zapomnětlivost.

Pro harmonizaci během zimních měsíců je výborný Kordyceps – je to houba, která je energeticky vyvážená, čínský název znamená „ v zimě hmyz, v létě bylina“ – v zimě přežívá v zemi v larvě motýlí housenky, v létě vyroste v plodové tělo kordycepsu. Díky své nezvyklé podobě existence nese v sobě informaci o obrovské schopnosti přežití.

Kordyceps šetrným způsobem pomůže tělu zvládnout záněty dýchacích cest i angínu, aktivuje imunitní systém, a tím předchází opakování nemocí z nachlazení, podporuje celkovou energii a vitalitu, regeneruje ledviny, játra a plíce, podporuje jejich činnost. Kordyceps je obsažen také v produktu DIOCHI – Viraimun.

Při dlouhodobých potížích je vhodné užívat Kordyceps už od podzimních měsíců po celou dobu zimy 1x až 2x denně 2 kapsle. V případě virózy a zánětu se zvýší dávkování.  Je to přírodní antibiotikum, nenaruší rovnováhu mikrobioty jako klasická antibiotika.

Dávkování Kordycepsu v případě akutního problému: 2 kapsle co 4 hod., po 2 až 3 dnech 4 x denně 2 kapsle, se zlepšením potíží postupně snižovat na 3x, pak 2 x 2 kapsle, pak 2 x 1 kapsli nebo 1 x 2 kapsle dlouhodobě, užívat nalačno nebo 20 min po jídle.