Telefon

+420 775 620 402

Otevírací doba

dle objednávek

Kultura tradiční čínské péče o zdraví je nazývána kulturou dlouhověkosti – řídí se zásadou, že prevence je lepší než léčba. Její přístup je celostní. Podporuje v těle rovnováhu jin a jang. V případě zdravotních potíží jsou prováděny harmonizační postupy a ošetření směřující k odstranění příčiny.

Vztahy jednotlivých orgánů zobrazuje Pentagram

PENTAGRAM – ENERGETICKÝ CYKLUS ŽIVOTA – KRUH ZDRAVÍ

Podstatou je obnovit celý svůj organismus. Při procesu regenerace může dojít k projevení dřívějších potíží, případně k reakcím. Tyto projevy znamenají, že se tělo čistí a že začal proces regenerace směrem k harmonii a dosažení stavu zdraví. V každé fázi obnovy pomáhá, když si plně uvědomíme své pocity a vytváříme si představu, že už jsme zdraví.

JARNÍ OČISTA

Jarní očistu začínáme nejlépe v období od poloviny února do poloviny května. Pro jaro je charakteristický zrod, obnova, střídmost, nejvíce jsou aktivní játra. Játra mají vliv na svaly, šlachy a oči. Nedostatečně fungující játra negativně ovlivňují funkci následného orgánu v pentagramu, a tím je srdce.

Očistná kúra podpoří činnost jater, zlepší trávení a vyprazdňování, očista střev celkově detoxikuje, podporuje střevní mikrobiom, uvolňuje křeče a působí proti nadýmání, aktivuje se lymfatický systém.

LETNÍ HARMONIZACE

Po jarní očistě nastává vhodné období pro pokračování celkové obnovy organismu.

Od poloviny května začíná biologické léto – energie tepla pak přechází do horka. Pro toto období je typický dynamický růst, aktivita, krása a síla, nejvíce je aktivní srdce, cévní a nervový systém. Důležitá je mineralizace – doplnění minerálních látek a vitamínů podpoří správnou výživu a zdraví každé buňky v těle a vyrovnání celého endokrinního systému. Tímto provádíme prevenci mnoha zdravotních problémů a chronických potíží ve vyšším věku, jako je osteoporóza, artróza, diabetes.

Zdravé srdce má dobrý vliv na slinivku, ta zase ovlivňuje funkci plic, takže péčí o tyto orgány podporujeme zdravé a silné plíce, což oceníme na podzim, kdy jsou plíce nejvíce zatěžované.

Vhodné produkty a jejich působení: Gerocel kapsle – bioenzym, podporuje trávení a při zácpě zlepšuje vyprazdňování, obsahuje více než 60 minerálů v chelátované formě, podporuje dlouhověkost, zpomaluje stárnutí, ochraňuje buňky, podporuje funkci srdce

Diocel Biominerál – obsahuje řadu koloidních minerálů důležitých pro regeneraci buněk a udržení rovnováhy vnitřního prostředí

POZDNÍ LÉTO – PŘÍPRAVA NA PODZIM – PODZIMNÍ OČISTA

Od poloviny srpna nastává období pro očistu našeho organismu – pozdní léto – nejvíce je aktivní slezina, slinivka, žaludek a s nimi trávící soustava. Na podzim jsou nejvíce aktivní plíce a tlusté střevo. Tlusté střevo ovlivňuje imunitní systém a naše plíce. Zdravé a silné plíce podporují správnou funkci ledvin.

Můžete si vyhodnotit, jak vaše střeva fungují: počet stolic je individuální a je dán naší konstitucí – může být 2 až 3 krát denně, nebo i 1x za 2 dny. Vyprazdňování má být bez přílišného úsilí, barva stolice je nejlépe zlatohnědá, má být pevné konzistence, někdy také plavající ve vodě toalety. Na střevní stěně se vytváří ochranný film – pokud je stolice lepkavá, je velká spotřeba toaletního papíru na očistění po vykonání stolice. Silný zápach ukazuje na nedostatečnou funkci a zanesení střev.

Projevy jako únava, smutek, melancholie, sebepodceňování, nervozita, pláč, při rozrušení kašel, neschopnost se něčeho vzdát a něco přijmout jsou další signály organismu, které svědčí o nerovnováze plic a tlustého střeva a je vhodná detoxikace. Nejlépe je detoxikaci zahájit sérií očistných výplachů tlustého střeva. Ajurvédská medicína úspěšně léčí depresivní stavy pomocí výplachů střeva bez použití léků.

Korejská medicína provádí celkovou harmonizaci AKABANE tepelným testem a používá moxování projekčních zón na ruce, tzv. základních energetických bodů „ZEB“. Při prevenci nemocí z nachlazení nám pomůže pravidelné prohřívání těchto bodů 1x týdně. V období zvýšeného výskytu viróz a chřipek, při únavě, pocitu chladu a při nachlazení body prohříváme několik dní po sobě, klidně i dlouhodobě. Metoda SU JOK využívá zákonitostí pentagramu při působení na projevy i příčiny zdravotních potíží. Je to jednoduchá efektivní pomoc v mnoha případech zcela bez použití léků.

ZIMNÍ HARMONIZACE

Od poloviny listopadu přichází zimní období, kdy jsou nejvíce zatížené močové cesty a ledviny. Ledviny jsou zodpovědné za stav kostní dřeně, kostí, zubů a vlasů, mají vliv na sluch a reprodukční schopnost. Zdravé a silné ledviny jsou základem naší vitality a podporují správnou funkci jater.

Projevy energetické nerovnováhy ledvin a s nimi celého močopohlavního systému jsou opakované angíny, záněty v hrdle a vedlejších nosních dutin, astma, poruchy sluchu, pocity hlubokého chladu až do kostí, poruchy menstruace, potíže s prostatou, časté močení, chronická únava s potřebou často odpočívat, bolesti v bedrech a dolních končetinách doprovázené i otoky, osteoporóza, kazivost zubů.

Poruchy projevující se v průběhu dráhy močového měchýře jsou: bolesti hlavy, šíje, zad a ztuhlost páteře, předčasné vypadávání vlasů, slzení, výtok řídkých hlenů nebo krve z nosu, vznik hemoroidů, inkontinence nebo naopak zadržování moče.

Z pocitů je to neklid, ustrašenost, úzkostlivost, obavy, strach, fóbie, netrpělivost a zapomnětlivost.

Pro harmonizaci během zimních měsíců je výborný Kordyceps – je to houba, která je energeticky vyvážená, čínský název znamená „ v zimě hmyz, v létě bylina“ * v zimě přežívá v zemi v larvě motýlí housenky, v létě vyroste v plodové tělo kordycepsu. Díky své nezvyklé podobě existence nese v sobě informaci o obrovské schopnosti přežití.

Kordyceps šetrným způsobem pomůže tělu zvládnout záněty dýchacích cest i angínu, aktivuje imunitní systém, a tím předchází opakování nemocí z nachlazení, podporuje celkovou energii a vitalitu, regeneruje ledviny, játra a plíce, podporuje jejich činnost. Kordyceps je obsažen také v produktu DIOCHI Viraimun.

Při dlouhodobých potížích je vhodné užívat Kordyceps už od podzimních měsíců po celou dobu zimy 1x až 2x denně 2 kapsle. V případě virózy a zánětu se zvýší dávkování.  Je to přírodní antibiotikum, nenaruší rovnováhu mikrobioty jako klasická antibiotika.

Dávkování Kordycepsu v případě akutního problému: 2 kapsle co 4 hod., po 2 až 3 dnech 4x denně 2 kapsle, se zlepšením potíží postupně snižovat na 3x, pak 2x 2 kapsle, pak 2x 1 kapsli nebo 1x 2 kapsle dlouhodobě, užívat nalačno nebo 20 min po jídle.